معرفی مدارس عمان

مدرسه بریتانیایی مسقط

مدرسه انگلیسی مسقط اولین مدرسه بریتانیایی در عمان است، که در سال ۱۹۷۳ دیپلم افتخار را بعنوان تنها مدرسه غیر انتفاعی انگلیسی در مسقط که آموزش عالی با کیفیت را به کودکان ۳تا ۱۸ ساله ارائه می دهد ، از اعلیحضرت سلطان قابوس بن سعید دریافت نمود.

این مدرسه برنامه های درسی ملی انگلیس و ولز ۲۰۱۵ را دنبال می کند.
این اهداف تعیین میکند کودکان در هر زمینه برنامه درسی را باید بدانند ، درک کنند و قادر به انجام آن باشند .
توسعه مهارتهای یادگیری ، تفکر مستقل ، خلاقیت و عشق به یادگیری اهداف گسترده برنامه درسی است و در تمام برنامه های مدرسه تعبیه شده است.

شهریه سالانه ۲۰۲۱ –۲۰۲۰ :

مرحله پیش دبستانی پایه ۱/ سالانه ۳۸۰۰ ریال عمان / کودکان ۳۴ ساله ( FS1)

مرحله پیش دبستانی پایه ۲/ سالانه ۴۷۵۰ ریال عمان / کودکان ۴۵ ساله( FS2) مرحله کلیدی ۱/سالانه ۵۱۰۰ ریال عمان / کودکان ۵ تا ۷ ساله (KS1) مرحله کلیدی ۲ / سالانه ۵۳۰۰ ریال عمان / برای ۷ ۱۱ سال ( KS2)
دبیرستان :
پایه ۱ / سالانه ۷۳۰۰ ریال عمان / ۱۱_ ۱۴ ساله ( KS3)
پایه ۲/ سالانه ۸۲۰۰ ریال عمان/ ۱۴ تا ۱۶ ساله ها ( KS4)
پایه ۳/سالانه ۹۲۰۰ ریال عمان / ۱۶ تا ۱۸ ساله ها ( KS5)
سال تحصیلی: (هر سال درسی شامل ۳ ترم می باشد . )

.
هزینه ها شامل لباس ، برنامه های فوق برنامه و اردو ، لوازم و تجهیزات مورد نیاز دانش آموز، سرویس و غذا نمی شود .

مدرسه بین المللی آمریکاییTAISM

مدرسه بین المللی آمریکایی مسقط(TAISM) ، یک جامعه آموزشی است که به ارائه فرصت های استثنایی برای دانش آموزان برای توسعه پتانسیل های فکری ، عاطفی ، اجتماعی و جسمی خود اختصاص دارد.

این مدرسه در سال ۱۹۹۸ برای خدمت به خانواده های آمریکایی و بین المللی ساکن مسقط تأسیس شد ، اکنون این مدرسه خدمات خود را به بیش از ۷۲۰ دانش آموز به نمایندگی از ۶۲ ملیت ارائه میکند.

پردیس گسترده و مدرن TAISM ، واقع در حومه قلا ، شامل برخی از بهترین امکانات مدرسه در عمان است.

این امکانات برای پشتیبانی از پیشرفت همه افراد ساخته شده است.

فراتر از موضوعات اصلی مانند زبان انگلیسی ، ریاضیات ، علوم و مطالعات اجتماعی و … ، کلیه دانش آموزان یک برنامه گسترده موسیقی ، هنر ، زبانهای جهانی ، آمادگی جسمانی و دو و میدانی ، فرصت های خدمات و فناوری اطلاعات را آموزش دیده و کشف استعداد میشوند .

وقتی دانش آموزان در برنامه سالانه Discover Oman شرکت می کنند ، یادگیری فراتر از دیوارهای کلاس ادامه می یابد. این تجربه یک فرصت یادگیری منحصر به فرد برای همه دانش آموزان مدرسه برای کشف استعداد ها در کشور عمان را فراهم می کند.

مدرسه بین المللی مسقط

مدرسه بین المللی مسقط (MIS) در سال 1989 تأسیس شد و در مرکز شهر قروم واقع شده و اولین مدرسه در عمان بود که پیشگام برنامه های درسی IGCSE / A بود. MIS یک مدرسه روزانه مشترک و آموزشی است که دارای مجوز از سوی وزارت آموزش و پرورش عمان برای ارائه برنامه درسی ملی انگلیسی در کنار زبان عربی ، مطالعات اسلامی و مطالعات اجتماعی از برنامه درسی عمان ، به دانش آموزان تمام ملیت های KG تا کلاس 12 درجه می باشد. .

این مدرسه تلاش می کند تا در زمینه آموزش جوانان بزرگسال برای دنیای فردا ، سرآمد باشد. مدرسه به عزت و ارزش هر دانش آموز و پتانسیل نامحدود رشد خود اعتقاد دارد. دانش آموزان در یک محیط یادگیری منضبط و چالش برانگیز رشد می کنند که باعث رشد و نشاط آنها می شود. نیازهای دانش آموزان به بهترین وجه از طریق سبک های مختلف تدریس برآورده می شوند ، در نتیجه دانش آموزان مستقلی که نه تنها مهارتهای اساسی را فرا می گیرند بلکه تفکر اصلی و حل مسئله را نشان می دهند. علاوه بر مباحث اصلی آکادمیک ، دانشجویان به طور فعال در هنرها ، مطالعه زبان خارجی ، فعالیت بدنی و پیگیری های مربوط به فناوری فعالیت می کنند.

مدرسه ایرانیان مسقط

مجتمع آموزشی ایرانیان مسقط شامل یک واحد آموزش ابتدایی و دو واحد آموزشی متوسطه اول دخترانه و پسرانه و همچنین ۲ واحد آموزشی متوسطه دوم دخترانه و پسرانه در رشته های علوم انسانی ، تجربی و ریاضی فیزیک می باشد که از سال ۱۳۸۴ فعایت خود را با تعداد ۱۴ دانش آموز از مقطع ابتدایی و راهنمایی آغاز نمود و در سالهای گذشته همواره تعداد دانش آموزان رو به افزایش بوده است و در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با تعداد ۲۵۰ دانش آموز در مقاطع مختلف فعالیت نموده است.

شایان ذکر است در حال حاضر با تلاش و عنایت های دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت آموزش و پرورش و سفارت جمهوری اسلامی ایران  در کشور عمان  این مجتمع از نظر کیفیت خدمات آموزشی و فضا در شرایط بسیار خوبی می باشد .

آدرس:
العذیبه، بعد از تقاطع ۱۸ نوامبر، خیابان ۳۷ ساحلی ، پلاک ۳۷۹
www.iran-muscat.ir

اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *