نظام آموزشی عمان

کشور عمان با مساحت حدود ۳۰۹ هزار کیلومتر مربع بالغ بر ۴/۵میلیون نفر جمعیت را در خود به خوبی جای داده است .
نظام آموزشی کشور عمان نظام تقریبا نوپاییست اما تلاش های دولت و پادشاهی برای ارتقا و پیشرفت آن بسیار قابل توجه بوده تا جایی که این کشور توانسته از مدارس و کالج های بین المللی و مطرح کشورهای اروپایی ، امریکایی و استرالیا نمایندگی کسب نماید و همین امر باعث شده که دانش اموزان و جوانان این کشور با متد پیشرفته و همراه با کشورهای سطح بالای جهان از نظر علمی به تحصیل مشغول باشند.

در عمان کودکان از سن ۶ سالگی وارد مدرسه می شوند و در سه مقطع دبستان ، متوسطه و دبیرستان تحصیلات خود را کامل مینمایند .
مدارس عمان برای شهرواندان عمانی و بومیان آن رایگان می باشد و تحصیل به زبان عربیست هرچند تحصیل و یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک الزام در کنار آن ارائه میشود .
دانش آموزان خارجی نیز میتوانند در مدارس بین المللی این کشور مشغول به تحصیل شوند که تحصیل در آن به زبان انگلیسی خواهد بود .

تحصیل در این مدارس برای فرزندان عمانی رایگان میباشد اما برای دانش آموزان بین المللی هزینه ای بین ۳تا ۱۰ هزار ریال عمانی را به صورت سالانه خواهد داشت.

این مدارس بین المللی عبارتند از :
الباطنه ، KGIS ، TAISM ، ABA، MIS که دارای سطح آموزشی بسیار بالایی نیز هستند و امکانات رفاهی و آموزشی فوق العاده ای را تا سن ۱۸ سالگی در اختیار دانش آموزان قرار می دهند .
مقاطع تحصیلی در مدارس به ۶ سال ابتدایی و ۶ سال متوسطه و دبیرستان تقسیم میگردد و دانش آموزان پس از اتمام آن دیپلم دریافت خواهند کردو برای ورود به دانشگاه آماده میشوند .

در ادامه لیستی از مدارس بین المللی عمان و شهریه سالیانه آن را مشاهده خواهید نمود :

 اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *