خانه وبلاگ درباره عمان اماکن دیدنی و گردشگری عمان

اماکن دیدنی و گردشگری عمان

جاذبه های گردشگری عمان، بخاطر سال های انزوای این کشور، هنوز که هنوز است بکر و دست نخورده باقی مانده است. همین موضوع سبب شده است که این کشور جزء لیست مناطق بکر National Geographic قرار داشته باشد.

کشور عمان یکی از موفق‌ترین کشورهای منطقه خاورمیانه و حوزه خلیج فارس در حوزه گردشگری نیز محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۲، مسقط به ‌واسطه انتخاب بعنوان «پایتخت گردشگری عرب» میزبان ده‌ ها جشنواره بود که این امر نقش چشمگیری در جذب گردشگران به این کشور داشت.

همچنین در سال ۲۰۱۴ عمان توانست عنوان بزرگ‌ترین مقصد گردشگری خلیج ‌فارس را از آن خود کند.

در این رابطه، در سال 2019عمان با اتخاذ راهبردهای جدید در زمینه توسعه صنعت گردشگری توانست میزبان نزدیک ۲ میلیون گردشگر شود که رکوردی عالی در جذب گردشگر برای عمان محسوب می‌ شود.

 

 شهر مسقط 

 

در کشور عمان با کوهستان، سواحل زیبا، دره‌ها و غارها روبه‌رو خواهید شد. شگفتی طبیعی در این سفر به یاد ماندنی بسیار هوش‌ربا بوده و در کنار یادمان‌های تاریخی خاطراتی تکرار نشدنی را برای شما رقم می‌زند.

شهر مسقط، پایتخت کشور پادشاهی عمان، شاید به نظر کوچک و خالی از جاذبه باشد اما طبیعت بکر و شگفت انگیز بسیار فوق العاده است.در ادامه مکان های دیدنی شهر مسقط و اطراف آن را معرفی خواهیم کرد.

 

مسجد جامع

مسجد جامع «سلطان قابوس» یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین مساجد مدرن جهان است که در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد. یکی از شاخصه‌های اصلی طراحی داخلی این مکان، فرش نمازگزاران آن به شمار می‌رود که تالار اقامه نماز را می‌پوشاند. این فرش ۲۱ تن وزن داشته و ۴ سال طول کشید تا بافت آن به اتمام برسد. در طراحی این اثر هنری بی‌نظیر، سنت‌های فرش تبریز، کاشان و اصفهان به کار گرفته شده است. لوستر سالن نیز با ۱۴ متر ارتفاع، یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌های جهان به حساب می‌آید.

 

موزه ملی عمان

موزه ملی عمان  (The National Museum Oman)، در سال 2013 ساخته شد و یکی از موزه‌های جدید این کشور به شمار می‌رود. هدف از تأسیس موزه این بود که میراث فرهنگی کشور عمان، از دوره‎ی ماقبل تاریخ تا معاصر را به نمایش بگذارند. همچنین می‌خواستند از این طریق، علاوه بر آموزش دادن مردم خودشان، همه‎ی مردم در سراسر جهان را نیز نسبت به نقش عمان در تاریخ آگاه کنند. این موزه، 10 گالری و یک سالن نمایش دارد که به تازگی، چند سکه‌ی طلا و وسایلی را در معرض عموم گذاشته است که آن‌ها را از داخل یک کشتی غرق شده‌ی متعلق به قرن شانزدهمی پیدا کرده بودند.

 

بیت الزیبر

«بیت الزیبر» (Bait Al Zubair)، توسط خانواده‌ی زیبر ساخته شده که یکی از قدیمی‌ترین خانواده‌های سلطنتی عمان هستند. بنابراین این موزه، یک موزه‌ی شخصی به شمار می‌رود. در بیت الزبیر، از زیباترین مصنوعات و آثار هنری عمانی نگهداری می‌شود. علاوه بر آن، بعضی از رویدادها و هماوری‌ها را نیز در این ساختمان برگزار می‌کنند. این مجموعه، شامل قسمت‌های مختلفی از جمله یک کافه، مغازه‌ی سوغات‌فروشی و یک باغ است که در ساختش از سبک عربی استفاده کرده‌اند.

 

موزه هنر مدرن قلیا

به احتمال زیاد این موزه، توجه دوستداران مد و هنر را به سمت خودش جلب خواهد بود. «موزه هنر مدرن قلیا» (Ghalya’s Museum of Modern Art)، انواع خانه‌های محلی از سال 1950 تا 1975 را به نمایش می‌گذارد که نشان‌دهنده‌ی آداب و رسوم و سنت‌های مردم آن است. در واقع بعد از بازدید از اتاق‌های مختلف آن، از جمله آشپزخانه، اتاق عروسی، اتاق زمستانی و غیره، اطلاعات زیادی درمورد نحوه‌ی زندگی مردم عمان در گذشته به دست می‌آورید. علاوه بر آن، چندین نمایشگاه مد و هنر و یک مغازه برای خریدن سوغاتی نیز در این ساختمان وجود دارد.

 

موزه دروازه مسقط

هنگامی که بازدیدکنندگان از پله‌های «موزه دروازه مسقط» (Muscat Gate Museum) بالا می‌روند، در همان حین می‎توانند چشم‌انداز دیدنی شهر را نیز تماشا کنند. این موزه، تاریخ و معماری بی‌همتای کشور عمان را به نمایش می‌گذارد، اما بیشتر روی مسقط تمرکز دارد. همچنین می‌توانید درمورد سیستم آبیاری معروف «افلاج» نیز اطلاعاتی را به دست بیاورید.

 

موزه نیروهای مسلح سلطان

«موزه نیروهای مسلح سلطان» (Sultan’s Armed Forces Museum)، تاریخ نظامی کشور عمان را به زیبایی به نمایش می‌گذارد که از دوره‌ی قبل از اسلام تا رنسانس را دربرمی‌گیرد. بازدیدکنندگان می‌توانند درمورد پیروزی‌ها، شکست‌ها، روابط بین‌الملل و هر اتفاق دیگری که ارتش عمان در آن شرکت داشته، اطلاعات کسب کنند و کنار تجهیزات نظامی قدیمی این کشور، عکس بگیرند.

 

موزه تاریخ طبیعی

برای دوستداران علم و جغرافی، «موزه تاریخ طبیعی» (Natural History Museum) مکان جالبی خواهد بود. در این موزه، از آثار اولین نشانه‌های حیات در این منطقه، نگهداری می‌شود؛ از استخوان نهنگ‎ها گرفته تا فسیل‌های کمیابی که قدمتشان به 260 میلیون سال پیش برمی‌گردد. همچنین، دندان یک نوعِ خاص از میمون‌ها نیز در این موزه قرار دارد که ظاهراً دیگر نشانه‌ای از آن‌ها در این منطقه دیده نمی‌شود.

 

 موزه عمان و فرانسه

«موزه عمان و فرانسه» (Omani French Museum)، یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های این شهر به حساب می‌آید. سلطان قبلی کشور عمان، این ساختمان را به کنسول فرانسه در سال 1896 هدیه داده بود. امروزه، مدل‌های مختلفی از کشتی‌های عمانی و فرانسوی را داخل اتاق‌های این موزه قرار داده‌‍اند و لباس‌های سنتی، نقاشی و آثار قدیمی دیگری را نیز به نمایش گذاشته‌اند. نکته‌ای که باعث منحصر به فرد شدن این موزه می‌شود، انعکاس ارتباط فرهنگی میان دو کشور فرانسه  و عمان است.

 

موزه کودکان

«موزه کودکان» (Children’s Museum)، بیشتر برای خانواده‌هایی مناسب است که همراه با فرزندان نوجوانشان به عمان سفر کرده‌اند. این موزه، علم و تکنولوژی را به زیبایی با هم ترکیب کرده و آن‌ها را به صورت انیمیشن، به نمایش گذاشته است. این موزه، داخل دو گنبد منطقه‌ی «القرم» قرار دارد و تجربه‌ی جالبی را برای کودکان رقم خواهد زد.

 

خانه اپرای مسقط

یکی از شاهکارهای معماری که با تلفیقی از سنت و مدرنیته ساخته شده خانه اپرای مسقط است که در کشور عمان قرار دارد. دستور ساخت این جاذبه در سال 2001 توسط سلطان قابوس بن سعید آل سعید (حاکم عمان) که از طرفداران موسیقی و هنرهای کلاسیک بود صادر شد و در سال 2011 ساخت آن به پایان رسید. معماری خانه موسیقی مسقط به سبک کلاسیک اسلامی طراحی شده و در این معماری توجه ویژه‌ای به تزیینات شده است. اینجا یک اپراخانه مجلل و باشکوه با معماری فوق‌العاده است که ظرفیت و گنجایش 1100 نفر را در خود دارد. در طراحی فضاهای داخلی این اپرا، ظرافت‌های زیبایی چون منبت‌کاری برگ طلا در دکوراسیون‌های چوبی و طراحی لوستر کریستال مورد توجه قرار گرفته است و صحنه آن به‌گونه‌ای ساخته شده که هم می‌توان کنسرت موسیقی برگزار کرد، هم در آن اپرا اجرا کرد. ساخت این جاذبه بی‌نظیر باعث شده که کشور عمان بیشتر دیده شود و سالن آن پلی میان فرهنگ‌ها و ملت‌های مختلف باشد. اگر سفری به شهر عرب نشین عمان داشتید حتماً سری به اپراخانه سلطنتی مسقط بزنید که به‌عنوان اولین اپراخانه شبه‌جزیره عربستان به شمار می‌رود. برای سفر به کشور زیبای عمان با تور عمان علاءالدین تراول همسفر شوید و بلیط هواپیما و محل اقامت خود را از ما بخواهید.

 

بازار مطرح 

«مطرح» (Matrah Souq) یکی از قدیمی‌ترین بازارهای جهان عرب است. در گذشته اینجا تنها یک بازار کوچک در نزدیکی بندر بود و منابع مورد نیاز مردم عمان را تأمین می‌کرد. اکثر این کالاها وارداتی بودند و نیازهای ساده مردم دهه ۱۹۶۰ را برآورده می‌نمودند. امروزه می‌توان در این بازار مخلوطی از غذاهای عمانی، نقاشی‌ها، خنجر، آثار چرمی و حتی کالای خانگی، کفش و لباس تهیه کرد. بازار ماهی و کاخ العالم نیز در همین نزدیکی قرار دارند.

 

وادی شاب

یکی دیگر از جاذبه‌های مهم و دیدنی تور عمان «وادی شاب» با استخرها، صخره‌ها و غارهای شگفت انگیز است. برای لذت بردن از این جاذبه طبیعی باید کمی از نظر فیزیکی توان عبور از مسیرهای ناهموار و صخره‌ای را داشته باشید؛ حتی گاهی نیاز به عبور از آب‌های کم عمق و شنا خواهد بود. رسیدن به آخرین و جذاب‌ترین بخش این گردش باورنکردنی، تنها از طریق شنا کردن امکان پذیر است.

 

استخر طبیعی بیمه

این استخر طبیعی بر اثر اصابت شهاب سنگ ایجاد شده است و در شهر کوچک «بیمه» (Bimmah) قرار دارد. علاوه بر تفریح، دیدن آن از نظر زمین شناسی نیز ارزشمند خواهد بود. با توجه به خنکی آب می‌توانید برای نجات از گرما و تجدید قوا در آن آب تنی کنید. در اینجا ماهی‌های ریزی وجود دارد که اگر به قدر کافی در آب باشید، پوست مرده پا و انگشتان شما را آرام آرام می‌خورند. اگر به وسط این استخر بروید آبش قدر کافی عمیق شده و می‌توانید به راحتی در آن شنا کنید.

 

دژ نخل

این دژ بیش از ۱۰۰۰ سال قبل در سلطنت عمان ساخته شد. دور تا دور دژ نخل را نخلستان‌ها احاطه کرده‌اند. این سازه دفاعی قدیمی و مشهور در دوران حیات خود شاهد جنگ‌های بی‌شماری بوده است. اگر از برج‌های مراقبت بالا بروید، با مناظری دیدنی و شگفت انگیز از درختان و فضای اطراف روبه‌رو می‌شوید. اخیراً این سازه مورد بازسازی‌های قرار گرفته است.

 

آبگرم‌های نخل

آبگرم نخل در فاصله اندکی از دژی به همین نام قرار دارد. در اینجا آبشارهای آب گرم به پایین ریخته و سپس به سمت استخری امتداد می‌یابند که شما می‌توانید در آن به استراحت و ریلکس شدن بپردازید. گفته می‌شود این آب‌ها خاصیت درمانی دارند و مشکلات استخوان و مفاصل را برطرف می‌کنند. اگر پای خود را در آب فرو کنید، خیلی زود ماهی‌هایی دورش جمع شده و به خوردن پوست مرده اطراف آن می‌پردازند. بعد از اندکی زمان، می‌توانید از یک پدیکور رایگان توسط این ماهی‌ها لذت ببرید!

 

کویر وهیبا

کویر وهیبا یک محوطه بزرگ است که می‌توانید با شتر سواری در آن تجربه‌ای منحصر به فرد را رقم بزنید. رنگ شن‌های این کویر بسته به میزان نوری که به آن‌ها تابیده می‌شود متفاوت است. می‌توانید در میان راه در چادر بومیان توقف کرده و از قهوه سیاه و خرمای عمانی بخورید یا سوغاتی تهیه کنید. این بومیان دست سازه‌هایی از پشم و نقره درست می‌کنند. اگر جزو علاقه‌مندان محیط‌های کویری هستید، بازی روی ریگ‌های روان، شتر سواری، درست کردن کباب و یا دراز کشیدن زیر نور ستاره‌ها برایتان لذت فراوانی را مهیا می‌کند. شاید فکر کنید این مقصد سفری یک روزه به حساب می‌آید اما شکوه آسمان شب کویر چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت.

 

جزایر دِیمانیات

مردم عمان این جزیره را بهشت می نامند. شاید اگر یکبار به جزیره دیمانیات سفر کنید، دلیل این نامگذاری را می فهمید.دیمانیات یکی از بهترین مناطق غواصی در عمان است. در یک روز خوب وضوح منظره زیر آب ۱۵ تا ۲۰ متر خواهد بود. هیچ کس در این جزایر زندگی نمی‌کند و تنها در آن پرندگان و جانوران دریایی با آب‌هایی زلال را می‌بینید. سواحل این جزیره‌ها با شن‌های سفید و با صدای آرام دریا، یک بهشت واقعی را می‌سازند.در فصلهایی از سال این جزیره میزبان تخم گذاری لاکپشت ها می باشد.

 

غار مجلس الجن

یکی از عجیب ترین و زیباترین غارهای دنیا که در سال ۱۹۸۳ کشف شد و جزء عمیق ترین غارهای جهان نیز محسوب می شود. این غار که اکنون لقب دومین غار عمیق جهان را به خود اختصاص داده است، در فلات “سلما” واقع شده است. عمق این غار بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ متر است؛ یعنی از یک ساختمان ۵۰ طبقه هم بیشتر! دسترسی به این غار عمیق از طریق یک دهانه باریک امکان پذیر است و افراد بایستی با یک طناب به داخل آن بروند. به گفته کارشناسان می توان هرم جیزه را که در مصر واقع است، کاملا درون این غار جای داد.

 

نزوا | Nizwa

در قرن ششم و هفتم شهر نزوا به عنوان پایتخت عمان شناخته می شده است. امروزه این شهر به دلیل قلعه شگفت انگیز قرن هفدهمی سلطان بن سیف ال یعربی شناخته می شود. هرچند بخش هایی از قلعه به قرن نهم باز می گردد. یکی از جاذبه های دیدنی عمان در قلعه نیزوا برج استوانه ای شکل آن می باشد. قلعه دارای یک مکانیزم دفاعی جالب از جمله تله های عسل و پنجره های غیر معمول بوده که برای تیراندازی به دشمنان در هنگام نزدیک شدن مورد استفاده قرار می گرفته است. این بنا همچنین دارای موزه ای است که زندگی عمانی ها را در قرن هفدهم نمایش می دهد. در حالی که شما در نزوا هستید می توانید از بازار سوک، بازار فضای باز و همچنین بازار غیرمعمول بز در دو روز در هفته برگزار می شود نیز دیدن نمایید.

 

استان مسندم

نام شبه جزیره ای است در بخش شمالی از کشور عمان

مساحت مسندم در حدود ۱۵ هزار کیلومتر مربع می‌باشد. این استان چهره‌ای کوهستانی دارد. ارتفاع کوه‌های مسندم از سطح دریا از ۱۸۰۰ تا ۲۳۰۰ متر می‌رسد.

این کوه‌ها به رشته کوه حجر اتصال دارد.مرکز این استان خصب می باشد.

در بخش خصب اماکن تاریخی وگردشگری متعددی وجود دارد به شرح زیر:

  • دژ خصب

  • حصن ابلاد

  • روستای السی

  • روستای لیما 

  • خور نجد

  • جبل حارم 

  • جزیره تلگراف 

  • زغی

  • الجز

در مسندم جاهایی برای تمرین غواصی  و کوهنوردی و چند هتل ممتاز نیز وجود دارد.

 

استان ظفار 

استان ظُفار یکی از استان‌های با اهمیت کشور پادشاهی  عمان است.

امروزه استان ظفار یکی از زیباترین استان‌های سلطنت عمان است، و در حوزه بازاریابی و گردشگری و معرفی خود به عنوان مهم‌ترین جاذبه گردشگری کشورهای شبه جزیره عربستان موفق بوده‌است.

بویژه در ماه‌های ۷ و ۸ میلادی که سالیانه جشنواره ظفار و صلاله که به جشنواره پاییزی صلاله  ( خریف صلاله) معروف است، در این شهر ساحلی برگزار می‌شود، شهر صلاله پایتخت استان ظفار مرکز فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و گردشگری عمان به‌شمار می‌آید. در ادامه به مرور برخی از مکان های گردشگری این استان می پردازیم :

 

قلعه طاقه

«قلعه‌ی طاقه» (Taqah Castle)، یکی از معروف‌ترین و زیباترین قلعه‎ها در منطقه‌ی «ظُفار» (Dhofar) به شمار می‌رود. این قلعه را به این منظور ساخته بودند تا شیخ قبیله، یعنی پدربزرگِ مادرِ سلطان قابوس، در آن زندگی کند. امروزه می‎توانید از چندین موزه‌ای که در قلعه‌ی طاقه قرار داده‌اند، دیدن کنید و با مشاهده‌ی این ابزار و اسلحه‌ها، از نحوه‌ی زندگی مردم عمان در آن زمان اطلاع پیدا کنید. معماری زیبا، کشتزار و بناهای تاریخی این قلعه، مقصد جالبی را برای گردشگران به وجود آورده است. بهتر است ظهر به بعد، به این مکان بروید تا بتوانید غروب خورشید را از نقطه‌ی معروف قلعه تماشا کنید.

 

صلاله

شهرستان صَلاله به عربی (ولایة صَلاله) بزرگ‌ترین شهر و همچنین مرکز استان ظفار  در کشور پادشاهی  عمان است. صلاله، شهری است بندری که از دو منطقهٔ خشک کوهستانی در شمال، و جنگلی و ساحلی در جنوب تشکیل شده‌است.این شهرستان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی کشور عمان می باشد و دارای مکان های توریستی و همچنین بهترین هتل های بین المللی دنیا و ریزورت های مجهز می باشد در زیر بخشی از مکانهای گردشگری صلاله را معرفی خواهیم کرد:

 

-ساحل مغسیل

«ساحل مغسیل» (Al Mughsail Beach) ، چهل و پنج کیلومتر با ماشین تا صلاله فاصله دارد. می‌توانید در راه، از منظره‌ی زیبا با چشم‌انداز کوه‌ها لذت ببرید و وقتی به ساحل رسیدید، آب‌های شفاف و آبی‌رنگ و شن‌های سفید آن را تماشا کنید. این ساحل، محل خوبی برای پیکنیک، فوتبال‌ و تماشای فواره‌های آب نزدیک آن است و یکی از پرطرفدارترین ساحل‌های صلاله به حساب می‌آید.

 

-غار مرنیف

«غار مرنیف» (Al Marneef Cave)، در نزدیکی ساحل مغسیل قرار دارد. جذابیت این مکان، با کوهی شروع می‌شود که چند نیمکت نیز کنارش قرار داده‌اند تا بازدیدکنندگان بتوانند در کمال آرامش، از ساحل، مناظر سرسبز و فواره‌ها لذت ببرند. این فواره‌ها، «مرنیف بلُو هولز» نامیده می‌شوند که جاذبه‌ای جداگانه به حساب می‌آیند .

 

 

-بلو هولز

فواره‌ها یا همان «مرنیف بلُو هولز» (Al Marneef Blowholes)، گودال‌های دریایی نیز نامیده می‌شوند؛ به این صورت که آب دریا با فشار، از آن‌ها بیرون می‎زند و باعث تشکیل فواره‌های بلندی تا 30 متر می‌شود. این صحنه، منظره‌ی جالبی را به وجود می‌آورد و مکان مناسبی برای آب‌بازی و عکس انداختن به شمار می‌رود.

 

 

-وادی صحلنوت

«وادی صحلنوت» (Wadi Sahalnoot)، فقط 15 کیلومتر تا صلاله فاصله دارد. این ناحیه در فصل بارندگی‌های شدید، به طرز خیره کننده‌ای سبز می‌شود که می‌توانید در حین رانندگی در جاده‌های پیچ در پیچ آن، از چشم اندازهای زیبایش نیز لذت ببرید. البته جاده‌ی این وادی، باریک است و پیچ‌های تندی دارد که بهتر است حتماً حواستان را به جاده بدهید.

 

-وادی دربات

«وادی دربات» (Wadi Darbat)، نزدیک طاقه است و تقریباً 65 کیلومتر با صلاله فاصله دارد. قایق سواری‌های این ناحیه در فصل بارندگی، یکی از پرطرفدارترین فعالیت‌های این وادی به شمار می‎رود. می‌توانید سوار قایق‌های پدالی یا سرعتی شوید و به ماهی‌ها غذا بدهید و در عین حال، چشم‌انداز بی‌نظیر اطرافتان را نیز تماشا کنید.

 

-منطقه آنتی گراویتی

«منطقه‌ی آنتی گراویتی» (The Anti Gravity Point)، جزو یکی از عجیب‌ترین و پر بازدیدترین جاذبه‌های صلاله است. اگر از سمت طاقه به «مرباط» (Mirbat) حرکت کنید، به جاده‌ای کوهستانی و شیب‌دار می‌رسید که ماشین‌ها در آنجا توقف کرده‌اند. مسئله‌ای که این جمعیت را به سمت خودش جذب می‌کند، این است که جاذبه‌ی زمین در این ناحیه به چالش کشیده می‌شود؛ به این صورت که اگر ماشین را در دنده خلاص بگذارید، خودش در این جاده‌ی ناهموار، به سمت بالای تپه کشیده می‌شود.

-خور روری

«خور روری» (Khor Rori)، یکی از مناطق باستان‌شناسی معروف صلاله است که قدمتش ، به سده‌ی یک میلادی برمی‌گردد. این شهر باستانی، مرکز اصلی صادرات کُندُر در ظفار به حساب می‌آید. گفته می‌شود که از ابتدا نیز، این منطقه به منظور کنترل کردن صادرات پر سود کندر بنا شده بود.

 

-پارک ایتین

«پارک ایتین» (Ittin Park)، یکی از پارک‌های شهر صلاله است که فقط چند دقیقه تا فرودگاه آن فاصله دارد. این پارک، به دلیل منظره‌های سرسبز بی‌شمارش، محل مناسبی برای علاقه‌مندان به طبیعت محسوب می‌شود و می‌توانید از «غار ایتین» (Ittin Cave) نیز دیدن کنید که بالای یک کوه قرار گرفته است.

 

راس الجینز | Ras al Jinz

در شرق کشور عمان راس الجینز واقع شده است.که جز استان مسندم است . اینجا یک مرکز برای جمع آوری و محافظت از لاک پشت هایی است که در اقیانوس هند وجود دارد. اگر در طول تابستان یا در بین ماه های می و اکتبر از این مکان بازدید نمایید می توانید لانه های لاک پشت ها را در امتداد ساحل مشاهده کرده و حتی لاک پشت های کوچکی که به سوی اقیانوس هند می روند را نیز ببینید. بازدید از منطقه لاک پشت ها می تواند یک سفر یک روزه از مسقط باشد اما اکثر بازدیدکنندگان تصمیم می گیرند تا شب را نیز در آنجا گذرانده و از مکان هایی مانند موزه این منطقه نیز دیدن نمایند.

کوه اخضر

جبل اخضر تقریباً در ارتفاع ۲۰۰۰ متری بالای سطح دریا قرار دارد این کوه در استان مسندم است  و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری عمان به حساب می‌آید. سفر به این کوه چشمان شما را نوازش خواهد داد. این کوهستان بیشتر به خاطر درختان انار و بوته‌های گل رزش شهرت دارد. گفته می‌شود این انارها از نظر کیفیت و موارد تغذیه‌ای بهترین انارهای جهان بوده و نوشیدنی‌های غیر الکلی که از آن تهیه می‌شود بسیار سالم و خوش طعم هستند. از گل‌های رز اینجا نیز اسانس و عطری ساخته می‌شود که به برخی کشورهای دیگر صادر می‌کنند.

اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *