خرید ملک

عمان به دلیل رشد اقتصادی بالا و ثبات سیاسی کشور در حال رشد و سرمایه گذاری قوی در املاک شناخته شده است. بر اساس گزارش Gulf News، یک سیاست سرمایه گذاری دوستانه خارجی و تخفیف های مالیاتی را برای غیر عمانی ها باعث جذب سرمایه گذاران زیادی در عرصه بیزینس و خرید ملک در این کشور شده است .

تا چند سال پیش امکان دریافت اقامت دائم با خرید ملک در این کشور نبود اما با برنامه های اجرا شده و احداث شهرک های خارجی ،این امکان فراهم گردید .

شرایط و قیمت آپارتمان در عمان

خارجی ها مجاز به خرید ملک در عمان هستند، در صورتی که کشور عمان اقامت خریدار یک رابطه متقابل دارند و تصویب کابینه (شورای وزیران) به دست می آید. خارجی ها می توانند این ملک را تنها بعد از پنج سال خرید بدست آورند. املاک بسیاری برای اجاره و فروش در مسقط، پایتخت عمان یافت می شود. هنگام خرید اموال در اردن یک نماینده املاک و مستغلات نیاز است. با این حال، سایر روش های قانونی مورد نیاز برای معامله می تواند بدون خدمات یک وکیل انجام شود. در حالی که تصویب قبلی از کابینه لازم است، دیگر ادارات دولتی درگیر در ثبت اموال وجود دارند. این ادارات عبارتند از: اداره ثبت و یا دارایی.

خرید فروش و اجاره املاک در عمان

هزینه انتقال مالکیت در عمان

هزینه ثبت نام ۹٪، که معمولا بین فروشنده و خریدار به اشتراک گذاشته می شود، برای انتقال مالکیت است. مالیات بر انتقال دولت (۴٪ از قیمت فروش از فروشنده و ۶٪ از خریدار) مالیات بر املاک سالیانه بین شهرداری ها متفاوت است و با اندازه و مکان اموال تعیین می شود. هزینه کارگزاری معمولا ۲٪ از قیمت فروش هر خریدار و فروشنده است. ظرف مدت یک ماه پس از اتمام قرارداد، تمدید مالیات ۰۶٪ توسط خریدار پرداخت می شود. خانه های بهتر با بسیاری از آپارتمان ها و ویلاهایی که برای فروش و اجاره فهرست شده اند، Better Homes می تواند با قراردادهای اجاره ای، قرارداد فروش به همراه مسائل قانونی و مالی خریدار را کمک کند.

خرید ملک در عمان

شهرک های با مالکیت ۱۰۰ درصد کشور عمان به منظور خرید ملک و اخذ اقامت دائم کشور عمان برای متقاضی و اعضای خانواده، حتما باید در یکی از شهرک های فهرست زیر که بسیار لوکس و مدرن می‌باشند، اقدام به خرید ملک نمود.

شهرک موج –خلیج مسقط — مسقط هیلز  – هاوانا صلاله  – جبل السیفه

ارزش هر ملک با توجه به متراژ و موقعیت شهرک ها و امکانات ملک متفاوت می باشد.

حداقل متراژ ملک قابل خریداری در هر یک از این شهرک ها ۸۵ متر می باشد و حداقل ارزش ملکی آن ۶۵۰۰۰ ریال عمانی می باشد.

حداقل قیمت هر متر مربع ملک مسکونی در این شهرک ها ۷۶۵ ریال عمانی می باشد.

شرایط خرید ملک در شهرک های مذکور به شرح ذیل می باشد:

داشتن کارت اقامت، کارت بانکی کشور عمان، پرینت حساب بانکی با گردش حساب ۶ ماهه در عمان و دسته چک یکی از بانک های عمان.

پرداخت حداقل ۱۵ درصد ارزش ملک به صورت نقدی

پرداخت ۸۵ درصد باقی مانده مبلغ ملک به صورت اقساط تا ۱۵ سال با سود سالیانه حداقل ۲/۵ درصد

  • نام مشتری

    N/A

  • تاریخ تکمیل

  • دسته بندی ها :